Vellykket kickoff-dag

Vellykket kickoff-dag

Søndag 12.10.14 gjennomførte Tromsø skiskytterlag en «kickoff-dag» foran skiskyttersesongen 2014/15 for klubbens utøvere og medlemmer. Nesten 100 personer var med,  det ble holdt skru- og kneppe kurs og    veldig god stemning!

Klubben tar sikte på å fortsette fremgangen ved å være bredt presentert i konkurranser både regionalt og nasjonalt. Rent sportslig er klubbens utøvere godt i rute med treningsarbeidet og ser fram til å teste skiene straks snøen legger seg.

På klubbdagen  gjennomførte vi skytedueller der byråd for kultur og idrett, Jonas Stein, sporty stilte opp og konkurrerte mot noen av utøverne i Tromsø skiskytterlag. Jonas gjorde en kjempeinnsats men måtte nok se seg slått på skytesiden av ivrige og dyktige skiskyttere. Han konkurrerte mot både klubbens yngste utøvere og juniorer.

Tromsø Skiskytterlag går som nevnt inn mot en spennende sesong med utøvere som har forberedt seg godt. Utøverne har deltatt treningssamlinger på både regionalt nivå og landslagsnivå.

DSC_2865_lite
DSC_2867_lite
DSC_2874
DSC_2875
DSC_2876
 DSC_2902_liten
DSC_2856
DSC_2879
DSC_2862
DSC_2860